Lidé, kteří mají o víkendech či svátcích zdravotní problémy, lékaře naleznou v lounské nemocnici na interním oddělení. Tzv. Víkendová pohotovost je k dispozici o víkendech a svátcích od osmi do 13 hodin. Radnice přispěje v letošním roce na provoz pohotovosti pro dospělé 409 tisíc korun.

Zprovoznění pohotovosti předcházelo několik měsíců vyjednávání. Pohotovostní péči pro dospělé pacienty zajišťují lékaři nemocnice. K problémům v Lounech došlo v roce 2004, kdy soukromí praktičtí lékaři, kteří se dříve střídali, odmítli dál držet pohotovstní služby, protože nebyli spokojeni s výší odměn za tuto práci. Od té doby pohotovost pro dospělé pacienty v Lounech nefungovala a někteří lidé museli cestovat za ošetřením do jiných měst.

„Jsem rád, že jsme se s vedením lounské nemocnice dohodli. Pohotovost pro dospělé je potřeba a lidé, kteří potřebují o víkendu akutně ošetřit, už nemusí jezdit do jiného města,“ uvedl místostarosta Loun Jan Čermák. Hned první den fungování víkendové pohotosti vyhledalo lékaře několik lidí. „Od rána jsme ošetřili už sedm pacientů. Nejčastěji chodí s různými virozámi,“ uvedl v úterý primář Jan Semrád.

Lidé si musí za ošetření na pohotovost od 1. ledna 2008 připravit 90 korun.

Pohotovost v Lounech bude

Louny: pohotovost od ledna

Město je připraveno hradit pohotovost pro dospělé

Pohotovost obnoví v lednu