Radnice v Lounech usiluje o rozšíření hodin lékařské pohotovosti pro dospělé.

Ta v současné době funguje o víkendech a svátcích od 8 do 13 hodin.

V době, kdy v Lounech nejsou pro obyvatele města po uzavření nemocnice žádná akutní lůžka, je to poměrně velký problém. Občané jsou tak odkázáni na nemocnice v okolních městech.

„Rozšíření hodin pohotovosti pro dospělé je pro nás prioritou. V pátek se sejdeme s vedoucím odboru sociálních věcí a zdravotnictví krajského úřadu Petrem Severou. Mluvit budeme o vypsání výběrového řízení na rozšíření pohotovosti,“ uvedla tajemnice lounské radnice Renáta Čapková.

O tom, že je pohotovost potřebná, hovoří i čísla. Od března do konce července ošetřili lékaři 483 dospělých pacientů, odslouženo bylo 180 hodin. Dětskou pohotovost vyhledalo 797 pacientů.

Vedení města také jednalo s ředitelem krajské pobočky Všeobecné zdravotní pojišťovny Petrem Veselským o úrovni a zajištění zdravotní péče poté, co byla v únoru uzavřena v soukromé nemocnici akutní lůžka – chirurgické a interní oddělení. „Pojišťovna podle ředitele krajské pobočky nezaznamenala stížnosti na zanedbání péče. Naopak má stížnosti od rychlé záchranné služby, která se častěji setkává se zneužíváním svých posádek. Jsou voláni k případům neohrožujícím život či po ní lidé požadují předepsání léků,“ uvedla tajemnice lounské radnice s tím, že pojišťovna považuje zdravotní péči na Lounsku za dostačující. Případné znovuobnovení akutních lůžek je tak v nedohlednu.

Trable se zdravotnictvím v Lounech

– ve městě byla v únoru uzavřena nemocnice s akutními lůžky
– pacienti z města při náhlých vážnějších zdravotních potížích či úrazech jezdí sanitkami do jiných měst
– lounská radnice usilovala alespoň o obnovení a rozšíření pohotovostní péče pro dospělé; s touto službou byly v minulých letech ve městě také problémy
– nyní lékaři slouží víkendovou pohotovost jenom pár hodin, město chce dosáhnout rozšíření ordinační doby

ŽATECKÝ A LOUNSKÝ DENÍK JE NA FACEBOOKU! STAŇTE SE FANOUŠKEM!