Lékařská pohotovost pro dospělé i děti zůstala na Žatecku a Podbořansku ve stejném rozsahu jako loni. Naopak rozsah pohotovosti pro dospělé na Lounsku se zmenšil.

„Město Žatec obdrží v letošním roce na zajištění lékařské pohotovostní služby od Ústeckého kraje 1,6 milionu korun. Zůstane zachována ve stejném rozsahu jako loni," sdělil Jan Novotný, místostarosta Žatce. Rozpočet města pro letošní rok pamatuje na lékařskou pohotovostní službu částkou 2,1 milionu korun.

Dospělí obyvatelé Žatecka a Podbořanska mohou v případě potřeby zajít k lékaři na žatecké poliklinice ve všední dny od 17 do 20 hodin, v sobotu, neděli a během svátků od 9 do 18 hodin. Ve stejné době funguje i pohotovost pro děti.

V Lounech pro tamní obyvatele a spádových obcí od Nového roku došlo na omezení pohotovosti pro dospělé. Nově funguje jen v pátek od 17 do 20 hodin a během víkendů a svátků od 9 do 18 hodin. Od pondělí do čtvrtka už provozována není.

„Na základě využívání pohotovosti jsme se rozhodli pro optimalizaci. Přes týden je méně využívaná, víc lidí chodí v sobotu, neděli a o svátcích," řekla Renáta Čapková, tajemnice lounské radnice.

Za změnou stojí snaha o úspory. Město Louny má nejdražší lékařskou pohotovost v kraji. Z jeho rozpočtu na ni loni šlo 2,8 milionu korun, Ústecký kraj přidal přes 1,5 milionu korun.Tím, že od 1. ledna lékařská pohotovost v Lounech pro dospělé od pondělí do čtvrtka nefunguje, se ušetří asi jeden milion korun. Město dá letos o 700 tisíc korun méně, sníží se i příspěvek kraje o tři sta tisíc. Ten v roce 2013 pošle do Loun 1,2 milionu, z čehož 800 tisíc půjde na dětskou a 400 tisíc na pohotovost pro dospělé.

Dětská lékařská pohotovost v Lounech zůstala ve stejném rozsahu od pondělí do pátku od 17 do 20 hodin a v sobotu, neděli a během svátků od 9 do 18 hodin.

KDY FUNGUJE POHOTOVOST

V ŽATCI

dospělí i děti:
- ve všední dny od 17 do 20 hodin
- víkendy a svátky od 9 do 18 hodin

V LOUNECH

dospělí:
- v pátek od 17 do 20 hodin
- víkendy a svátky od 9 do 18 hodin

děti:
- ve všední dny od 17 do 20 hodin
víkendy a svátky od 9 do 18 hodin