O čem se šuškalo od začátku června, kdy bylo pod jezem na Ohři v Pátku nalezeno torzo lidského těla, se nakonec i potvrdilo. Testy DNA dokázaly, že mrtvola je pohřešovaný mladý Slovák, kterého kriminalisté na Lounsku hledali několik měsíců. Policie vyloučila vraždu, za smrt může s největší pravděpodobností náhoda.

Torzo těla našel pod jezem vodní elektrárny správce, vyprostit ho museli hasiči ve spolupráci s policejními potápěči. Ihned se začalo spekulovat, že se jedná o hledaného cizince, muselo se ale čekat na testy DNA. „Testy potvrdily, že se opravdu jednalo o pohřešovaného cizince," informovala Deník Alena Bartošová, policejní mluvčí.

Po osmadvacetiletém muži kriminalisté pátrali od 13. prosince loňského roku, naposledy byl spatřen v Lounech v nočním klubu. Na konci roku 2012 dokonce prohledávali také Ohři s pomocí potápěčů. Ale bezvýsledně. Řeka tělo vydala až když se kvůli povodním zvedla hladina.

Od začátku pátrání se spekulovalo, že hledanému Slovákovi do Ohře „někdo pomohl". Vraždu ale nakonec policie vyloučila. „Soudní pitva neprokázala cizí zavinění. Muž zemřel následkem utonutí," sdělila mluvčí.

Kde je maminka Jana?

Pohřešovaná Jana Paurová ze SlavětínaPolicisté na Lounsku už několik měsíců hledají také maminku čtyř dětí ze Slavětína Janu Pourovou. Ta beze stop zmizela na začátku letošního února. „Po ženě ze Slavětína stále intenzivně pátráme, pořád probíhají nejrůznější pátrací akce v okolí," ujistila Alena Bartošová.

Policejní pátrání po záhadně zmizelé ženě je ale zatím bezvýsledné, a to i přesto, že ve Slavětíně a okolí bezprostředně po zmizení hledaly Janu Pourovou desítky policistů, pročesaly les, pomáhala i speciální technika, vycvičený pes, potápěči.

Ani po více než čtyřech měsících není jasné, co se vlastně ve Slavětíně stalo. „Žádnou z vyšetřovacích verzí jsme zatím nevyloučili, prošetřujeme všechny," pokračovala Bartošová. Možností je přitom několik. Kriminalisté prošetřují nešťastnou náhodu, sebevraždu, pracují i s verzí, že Jana je pořád naživu, nevylučují ale ani možnost, že se stala obětí trestného činu, tedy vraždu.

Jana Pourová zmizela v noci ze 2. na 3. února, podle manžela doma nebyla, když se společně s dětmi ráno probudil. Už tehdy se začalo spekulovat o velkých dluzích rodiny, násilí nebo problémech s alkoholem. Řeči o násilí ale Pavel Paur odmítá. Čas od času ale údajně jeho žena příliš pila. „Nebil jsem ji, jen jsem se bránil jejím opileckým výpadům," uvedl po zmizení.

Právě o úloze devětatřicetiletého manžela Pavla v případu se hodně mluví, ovšem bez důkazů. Vztah manželů ani zdaleka nebyl ideální. Někteří lidé ze Slavětína spekulují, že se jeho výpovědi rozcházejí. Další se manžela zastávají a říkají, že je to z rozrušení a že se o čtyři děti vzorně stará a manželce by neublížil.