Neradostný konec pátrání Deníku potvrdil policejní mluvčí Jakub Mareš. „Vzhledem k fázi prověřování nemohu sdělit další informace,“ dodal.

Po muži se pátralo od úterních odpoledních hodin 27. února, kdy policisté přijali na lince 158 oznámení. Dle posledních informací byl muž naposledy viděn ve svém zaměstnání, a to v Žihli. Tam nechal většinu svých osobních věcí a zmizel neznámo kam.

Ilustrační foto
Senior nechal své věci v práci a zmizel. Po pátrání ho našli bez známek života

Dle policistů byla poslední zjištěná poloha v okolí Žihle. „Právě toto oznámení bylo důvodem zorganizování pátrací akce v lese nedaleko zaměstnání pohřešovaného. Při propátrávání lesního porostu spolupracovali nejen policisté napříč kraji a útvary, ale také Horská služba Krušné hory, jednotka sboru dobrovolných hasičů anebo Letecká služba Policie ČR,“ uvedl mluvčí.

Právě záchranář z horské služby se svým čtyřnohým parťákem nalezl tělo pohřešovaného muže. „I přestože kompetence Horské služby Krušné hory jsou z části především na horách, neváhali a vyhověli se svými služebními psy potřebám policie při pátraní. Po důmyslném vytyčení sektorů se společně s policejními psovody a dalšími účastníky pátrací akce vydali do hustého porostu a náročného terénu,“ připomněl Jakub Mareš.

Mohlo by vás zajímat: Oprava mostu přeruší jedinou cestu do vesnice. Objížďka vyvolala nevoli

Zdroj: Deník/Petr Kinšt