První prázdninový víkend se i policisté lounského okresu připojili k celorepublikové dopravně bezpečnostní akci a vydali se na silniční tahy zejména prvních a druhých tříd, aby kontrolovali a dohlíželi na bezpečnost v silničním provozu.

V průběhu pátku a soboty 28. června zkontrolovali celkem 162 motorových vozidel, přičemž zjistili 43 přestupků v dopravě, za něž řidiči zaplatili 17 900 korun. Nejvíce pokut (celkem 12) udělili za nedodržení předepsané rychlosti, dále za nepoužití bezpečnostních pásů a technický stav vozidla. Policisté se zaměřili i na cyklisty, kteří se rovněž dopustili přestupku v dopravě a nebyli ušetřeni blokové pokuty.

I v nadcházejícím období, zejména o víkendech, plánují policisté zvýšený dohled na bezpečnost silničního provozu hlavně v rizikových místech a zatížených komunikacích. Zaměří se rovněž na zvýšený pohyb cyklistů v silničním provozu a stranou nezůstane ani prevence. Kromě toho, že budou kontrolovat správné vybavení jízdního kola, budou cyklisty upozorňovat na důležitost bezpečnostních prvků zejména ochranné přilby. Právě v prázdninových měsících vykazují statistiky nejvíce usmrcených cyklistů.

(jst)