Celkem 18 policistů odešlo nebo do konce listopadu odejde v okrese Louny do civilu.

V drtivé většině, stejně jako na dalších místech v ČR, za tím stojí jejich nespokojenost – kvůli vládním úsporám policisté, tak jako další státní zaměstnanci, přijdou od příštího roku o část platu. Někde už policisté nižší platy mají.

„V lounském okrese během září, října a listopadu odešlo nebo si podalo žádost do civilu celkem 18 policistů. Jedná se o odchody policistů z více útvarů, například služby kriminální policie a vyšetřování, obvodních oddělení, kynologie a dalších,“ sdělila Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí.

V okrese Louny je nyní asi 230 policistů, odejde tak každý dvanáctý. A tito policisté budou chybět. „Pro výkon služby je důležitý každý policista, zvlášť v době, kdy neprobíhá nábor, který by nahradil odcházející policisty. Budeme se snažit, aby dopady tohoto stavu byly pro běžného občana zcela minimální,“ dodala mluvčí lounské policie.

Kvůli úsporám se uvažuje, že od 1. ledna bude obvodní oddělení v Košticích přeměněno na policejní služebnu. Rozdíl mezi oddělením a služebnou je velký. Na služebně budou policisté v týdnu jen pár hodin, teď je v Košticích stálá služba nepřetržitě.

Obvodní oddělení v Košticích nyní dohlíží na 37 vesnic na Lounsku a při hranicích s Litoměřickem, Mosteckem a Teplickem. „Služebna bude v podstatě fungovat pouze v úřední hodiny, které budou stanoveny. Dvakrát možná třikrát v týdnu na několik hodin tam bude dojíždět policista z Loun, za kterým mohou přijít občané například s nějakým „nastřádaným“ problémem, který snesl odkladu. Akutní oznámení se budou přijímat na lounském obvodním oddělení,“ vysvětlila mluvčí J. Střelcová.