V průběhu tohoto týdne se lounští policisté preventivně informační skupiny zaměřili na kontrolu správného zabezpečení aut na parkovištích nákupních center, na sídlištích a dalších místech, kde řidiči odstavují svá vozidla. Právě kvůli jejich nepozornosti se tato parkoviště často stávají místem vloupání do aut, kdy zloděje přilákají na sedačkách odložené drahé věci nebo tašky s doklady a penězi.

„Během akce jsme v tomto týdnu zkontrolovali desítky zaparkovaných vozidel a buď preventivním letáčkem, který jsme umisťovali za stěrače, nebo osobním přístupem upozorňovali řidiče, že není v pořádku, když ponechají v autě odložené věci. Ty jsou pak snadnou kořistí zlodějů," sdělila Jaromíra Střelcová, mluvčí Policie ČR v Lounech.

Dost často se policisté setkávali s tvrzením řidičů, že taška odložená ve vozidle je prázdná, že v brašně je jen staré nářadí, nebo že ponechané věci v autě nemají téměř žádnou hodnotu. To sice může být pravda, ale to samozřejmě zloděj neví, a proto se do auta vloupá.

„Není nic snazšího, než věci alespoň uschovat do zavazadlového prostoru. Nejsou tak na očích a je téměř jisté, že zloděj si „prázdné" auto nevybere," vysvětlila. „Kdyby si opravdu rady policistů vzali občané k srdci, nejen že by policistům ulehčili práci, ale hlavně by ušetřili peněženku a starosti sami sobě," dodala policistka.