Město chce získat peníze na finančně náročné investice, jejichž nutnost vyplynula z nedávno vypracovaného energetického auditu objektů v majetku města. Konkrétně chce město požádat o peníze na zateplení a výměnu oken ve dvou pavilonech v Základní škole Jižní. Tato investice vyjde na zhruba 15 milionů korun.

Další peníze chce město z tohoto operačního programu získat na budovu městské polikliniky. Rovněž na její zateplení a výměnu oken. Odhady na tuto akci hovoří o 26 milionech korun.

Potřeba je také rekonstrukce střechy

Třetí žádost o dotaci by měla podle snahy radnice přinést peníze na rekonstrukci střechy dvou objektů polikliniky. Ta se odhaduje na sedm milionů korun. Na části střechy polikliniky se už nyní pracuje, město tyto práce vyjdou na šest milionů korun. „Město může z operačního programu životní prostředí dostat až 85 procent nákladů na jednotlivé akce,“ uvedl Miroslav Vrábík, vedoucí odboru rozvoje města žatecké radnice.

Pro Žatec by získání dotací bylo významné, zvláště pak v souvislosti s chystanými investicemi do nemocnice, koupaliště a stavebních parcel na Kamenném vršku.