V Žatci u kruhového objezdu v Podměstí začal v minulých dnech růst památník letcům. Stát má poblíž kruhového objezdu na plzeňské silnici v parčíku, který byl součástí památníku k výročí osvobození Československa. V místě bylo dlouhá léta torzo podstavce, na kterém stál tank.

Nový památník s názvem Pomník letců - hrdinů Ústeckého kraje bude připomínat československé letce, kteří v letech 1939 až 1945 bojovali na frontě.

Železobetonová konstrukce, na které stál tank T34 z druhé světové války, v minulých dnech zmizela. Na jejím místě vyroste pět metrů dlouhý, přes metr široký a tři metry vysoký památník, jehož dominantou bude vrtule a nápis 1939 1945. Osázeny na něm budou státní znak někdejšího Československa a letecké znaky britské RAF a československého letectva.

Nový památník bude stát v místech, kde byl v roce 1980 v rámci 35. výročí osvobození Československa od fašistů odhalen památník se sovětským tankem T34.

Po listopadu 1989 tank skupinka recesistů natřela narůžovo, v roce 1990 městské zastupitelstvo v Žatci rozhodlo, že tank bude odstraněn. To se také stalo.