Všichni zaměstnanci společnosti dělají maximum pro zajištění nepřetržitého poskytování zdravotní péče a zajištění činností, které souvisejí s mimořádnou siutací při výskytu onemocnění Covid-19.

„Zdravotnictví v České republice ale trpí nedostatkem personálu dlouhodobě, proto jsme velmi vděční všem, kteří se v době současné pandemie rozhodli pomoci, vážíme si toho,“ uvedl Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní. 

Krajská zdravotní se s prosbou o pomoc na veřejnost obrátila ve středu 14. října. Nejvíce potřebovala zdravotníky, kteří by nastopupili na hlavní pracovní poměr, nebo na jakýkoliv úvazek.

Se zdravotnickým vzděláním se v rámci výzvy dosud přihlásilo do nemocnic v Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Mostě a Chomutově 314 zájemců. V nezdravotnických profesích nabídlo pomoc 1018 zájemců.

Výzva směřuje především ke kvalifikovanému zdravotnickému personálu, který nyní pracuje mimo zdravotnictví. Dále k bývalým kolegům, kteří odešli mimo společnost, případně do důchodu. Zástupce nezdravotnických profesí Krajská zdravotní ráda začlení do obslužných provozů, jako je stravování, prádelna, úklid, pdržba a podobně.

Uchazeče, kteří na výzvu zareagovali, Krajská zdravotní postupně kontaktuje a domlouvá se s nimi na konkrétních možnostech spolupráce. Zájemce uvítají v nemocnicíh Ústeckého kraje i nadále. 

Možnost pomoci má každý. Zájemci o pomoc se mohou hlásit prostřednictvím tohoto formuláře: https://www.kzcr.eu/covid-pomoc/.