Poslankyně ČSSD Marie Benešová přestěhuje svou kancelář v Lounech. Ta nyní sídlí v Hilbertově ulici, nově ji bude mít na Mírovém náměstí. Ke změně dojde na přelomu března a dubna. Zároveň s tím se mění i její asistenti.

„Svoji regionální poslaneckou kancelář měním od 1. dubna. Bude sídlit přímo na Mírovém náměstí v Lounech, v těsném sousedství sídla ČSSD, za kterou jsem byla zvolena a kterou reprezentuji, což zajistí lepší součinnost. Současně tímto krokem výrazně ušetřím finanční prostředky Poslanecké sněmovně, neboť výše nájmu v nové lounské kanceláři bude nesrovnatelně nižší. Kancelář bude menší, avšak mým potřebám v Lounech dostatečná," vysvětlila na dotaz Deníku Marie Benešová.

Připomeňte si: Marie Benešová otevřela v Lounech novou kancelář

Současně končí i její asistentka Andrea Vlčková. „S paní Vlčkovou jsem se dohodla na ukončení spolupráce ke 31. březnu," uvedla na dotaz Deníku poslankyně. „Bude to souběžně s ukončením nájmu v kanceláři v Hilbertově ulici. Agendu povede můj pražský asistent Jakub Růžička, který je mým hlavním asistentem od počátku působení v Poslanecké sněmovně, v součinnosti s tajemnicí okresního výkonného výboru Louny (tj. Ivana Vlachová - pozn. red.)," upřesnila Marie Benešová.

Svou poslaneckou kancelář v Hilbertově ulici v Lounech otevřela loni v dubnu, až zhruba půl roku po svém zvolení. Zajímavé je, že si ve stejné budově zřídila v závěru loňského roku svou senátorskou kancelář i Zdeňka Hamousová. „Budeme mít společnou kancelář s poslankyní Benešovou. Dohodli jsme se tak, přijde nám to praktické, lidé nás dobře najdou," komentovala to tehdy pro Žatecký a lounský Deník.

Avšak právě přítomnost kanceláře Zdeňky Hamousové, jež byla zvolena do Senátu loni na podzim za Babišovo ANO, je najednou také jedním z důvodů, proč poslankyně Benešová své lounské sídlo mění. Jak zaznělo na nedávné schůzi Okresního výkonného výboru ČSSD Louny, není prý „politicky vhodné" sdílet kancelář se senátorkou za ANO.