Rozpočet s přebytkem ve výši téměř tří milionů korun má na rok 2016 město Postoloprty. Na poslední schůzi v loňském roce ho schválili tamní zastupitelé. Na straně příjmů počítá s částkou 69,6 milionu, na straně výdajů se sumou 67,7 milionu.

Nejvíc peněz z rozpočtu, přes 17 milionů korun, půjde do místního hospodářství. To zahrnuje například úklid města, běžnou údržbu a menší opravy jeho majetku, provoz veřejného osvětlení nebo sběr a svoz komunálního odpadu.

Téměř 20 milionů korun půjde na provoz radnice a mzdy úředníků, téměř pět milionů je vyčleněno pro městskou policii, více než šest milionů jsou příspěvky pro školy, školky a Dům dětí a mládeže a 3,4 milionů korun půjde na provoz Kulturního zařízení města Postoloprty.

Na hasičské auto přijde dotace

Na investiční akce město na rok 2016 vyčlenilo sedm milionů korun. Nejvíc peněz z této částky spolkne nákup nového auta pro tamní Sbor dobrovolných hasičů. Vyjde na 5,3 milionu korun, dva a půl milionu pokryje dotace.

Další plánované akce jsou v řádech statisíců. Letos se plánuje oprava kaple na hřbitově v Postoloprtech, rozšíření veřejného osvětlení a rekonstrukce chodníků ve spádových Skupicích, v plánu je také druhá etapa prací na novém oplocení areálu technických služeb včetně zřízení nového parčíku.