Sedmadvacetiletý Roman Kaleja by se měl stát novým ředitelem Městské policie Postoloprty. Ve sboru pracuje jako strážník od roku 2006, letos v říjnu po odchodu Aleše Tallowitze se přihlásil do výběrového řízení na funkci ředitele - a v konkurzu uspěl.

Jmenován do funkce by měl být k 1. lednu 2012.

„Z toho, že jsem uspěl ve výběrovém řízení, mám samozřejmě radost. Práce u městské policie mě baví a budu se snažit dělat ji co nejlépe i dál,” popsal ve středu 7. prosince své první dojmy Roman Kaleja. Ten kromě městské policie slavil řadu úspěchů i ve sportu. Už patnáct let se věnuje karate, je trojnásobným mistrem České republiky a získal bronz na Světovém poháru karate i na mistrovství světa. Několikrát byl oceněn v anketě o nejúspěšnějšího sportovce okresu Louny, kterou pravidelně společně pořádají ČSTV a Deník.

Hlásilo se osm uchazečů

„Do výběrového řízení se přihlásilo osm uchazečů. Komise však vybírala jen ze sedmi kandidátů - jeden z uchazečů byl vyřazen, neboť nedodal předepsané dokumenty. Výběrová komise nakonec doporučila Romana Kaleju, rada města ho schválila a doporučila ho jmenovat jako nového ředitele. V prosinci ještě jmenování musí posvětit zastupitelstvo města,“ uvedl místostarosta Postoloprt Miroslav Solar.

Roman Kaleja usiloval o místo strážníka už od roku 2004, kdy v Postoloprtech vznikala městská policie. Tenkrát však ještě nedosahoval předepsané věkové hranice jedenadvaceti let. A tak se snažil dál.„Roman měl zájem o městskou policii od jejího založení, jen měl smůlu, že byl hodně mlád. Teď už úspěšně zvládl fyzické a psychologické testy a nastupuje jako nový strážník,” komentoval v roce 2006 jeho nástup do sboru tehdejší starosta Postoloprt Miroslav Hylák.

Jako jeden ze svých nejbližších úkolů si Roman Kaleja stanovil sehnat ještě jednoho nového strážníka do týmu. „Aktuální početní stav Městské policie Postoloprty je šest mužů. Chtěl bych, aby ještě do konce prosince proběhlo výběrové řízení na místo strážníka naší městské policie. Pokud by to šlo, tak abychom už v lednu byli kompletní, tedy v sedmi,“ uvedl.

Změna proběhne také v Lounech

V lednu bude nastupovat nový ředitel také u Městské policie v sousedních Lounech. Tam by se měl funkce ujmout Radek Příhoda, ale i jeho jmenování musí ještě potvrdit zastupitelstvo města. (Více čtěte zde)

Alena Dukátová