Plavecký bazén v Postoloprtech, kde od jara probíhala větší rekonstrukce, zahájil znovu provoz pro veřejnost minulý týden. Rekonstrukce stála přes 11 milionů korun, z toho čtyři miliony poskytl městu na tuto akci Státní fond životního prostředí. „Hlavním cílem bylo zateplení objektu, proběhla také výměna všech oken a dveří, oprava střechy a výměna vzduchotechniky," upřesnil starosta Postoloprt Zdeněk Pištora.

Díky provedenému zateplení objektu by nyní město mělo každý rok ušetřit zhruba 200 tisíc korun na nižších nákladech na energie při provozu sportovního areálu, dodal starosta.

Denně kromě pondělí

Bazén je pro veřejnost od září otevřen každý den kromě pondělí, kdy je sanitární přestávka. Ve všedních dnech si nyní lidé mohou přijít zaplavat vždy od 12 až minimálně do 20 hodin a o víkendech je otevřeno od 10 do 20 hodin. V úterý a ve čtvrtek je provozní doba bazénu prodloužena dokonce až do 21 hodin.

Po otevření bazénu zahájil tento týden svou činnost také plavecký oddíl působící při Základní škole Postoloprty. „Tréninky mají naše děti třikrát týdně. Kdokoli se může přijít přihlásit, rádi uvítáme každého zájemce," uvedla Monika Schubertová z plaveckého oddílu. Nejmenším dětem a jejich výuce plavání se věnuje také Plavecká škola Bublina, která rovněž už zahájila své aktivity s dětmi ve vodě.

Vyhrazeno pro ženy

Kromě vlastního bazénu nabízí stejný sportovní areál také saunu a posilovnu. Do posilovny letos na jaře přibyly nové stroje, a to jak k posilování svalů, tak i k širšímu kondičnímu tréninku - město Postoloprty například kromě činek koupilo i běžecký pás. 

Novinkou, která byla zavedena rovněž nyní v září, je samostatné posilování vyhrazené jen pro ženy. „Každé pondělí od 15 do 18.30 hodin je posilovna určena jen ženám. Milé dámy, přijďte si zacvičit! Na toto cvičení se dají pořídit i permanentky," uvedla Iveta Petřivalská ze správy postoloprtského bazénu.