Zabránit případným střetům, škodám na majetku a ochránit zdraví občanů chtějí lounští policisté v sobotu 21. února v Postoloprtech. Městečko si vybrala za cíl ultrapravicová Dělnická strana, která tam vyšle 10 až 20 členů tzv. monitorovacích hlídek.

„Přijali jsme bezpečnostní opatření k zajištění veřejného pořádku. Situaci budou policisté ve spolupráci s Městským úřadem v Postoloprtech celý den monitorovat a vyhodnocovat, aby vyloučili možná rizika protiprávního jednání. Do služby bude nasazena jak pořádková policie, tak i policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování, kteří v případě narušení veřejného pořádku budou připraveni proti aktivistům zasáhnout,“ uvedla ve středu 18. února lounská policejní mluvčí Jaromíra Střelcová.

Dělnická strana zdůvodnila vyslání monitorovacích hlídek zhoršující se situací ve městě, podle místopředsedy strany Petra Kotába se tam vyhrocují problémy s nepřizpůsobivými občany, zejména Romy. Členové strany budou hovořit s tamními občany, rozdají letáky a na základě zjištěných poznatků budou postupovat dále.

Radnice pochod zakázala. Zákaz strana nebude respektovat, radnice jej údajně vydala 14 dní po zákonem stanovené lhůtě. S tím však starosta Miroslav Hylák nesouhlasí.

Příliv romských občanů zažilo město zhruba před šesti lety, kdy se do města díky levným bytům přistěhovali nepřizpůsobiví občané. Situace není ale tak vyhrocená jako v litvínovském Janově.

Na "návštěvu" Dělnické strany se připravují také postoloprtští městští strážníci. Od kolegů z Mostu si zapůjčili protiúderové obleky a další ochranné pomůcky. V sobotu se dají čekat konflikty a policisté se na ni pečlivě připravují.