Atletika, florbal, gymnastika, aerobik, plavání, stolní tenis, mažoretky, karate, vybíjená, triatlon – to je pestrá nabídka sportovních činností, kterým se mohou věnovat děti v Postoloprtech s odbornými trenéry formou kroužků, působících při ZŠ Postoloprty. Prakticky všechny kroužky jsou určeny pro všechny ročníky dětí, tedy od první do deváté třídy.

Děti se zabaví, rozvíjejí své tělesné a sportovní dovednosti a rodiče zase mají jistotu, že jejich potomci tráví svůj volný čas vhodným způsobem. A to není všechno: pokud si pospíší, mohou získat od VZP také příspěvek na sportovní činnost svého dítěte ve škole. Je to až 500 korun za pololetí a 1000 korun za celý školní rok. Znamená to, že rodiny nemusí platit účast dětí v kroužcích ze svého domácího rozpočtu, protože sportování školáků jim uhradí Všeobecná zdravotní pojišťovna.

„Tato možnost je v naší škole nová a platí od letošního září. Je to díky tomu, že naše škola se v září zapojila do celostátního projektu Sportuj se školou!, který podporuje VZP," upřesnila na dotaz Deníku Monika Schubertová, učitelka ZŠ Postoloprty a sportovní trenérka.

Co musí rodiče udělat k získání příspěvku? Jen pár jednoduchých kroků

A jak se rodiče k příspěvku dostanou, pokud o něj mají zájem? „Je to jednoduché. Musí zaregistrovat své dítě na internetovém formuláři sportongo.com. Vyplnění přihlášky tam trvá asi jen dvě minuty. Potom zaplatí platbu za své dítě v daném vybraném kroužku – buď hotově u nás ve škole, nebo platbou na účet. Po zaplacení jim já osobně obratem vytisknu speciální potvrzení, které předají VZP, a ta jim příspěvek v plné výši proplatí. Ale pozor – kupon u VZP musí být na toto pololetí uplatněn nejpozději do 30. listopadu a nejlépe už nyní, nebo prostě co nejdříve, než pojišťovna vyčerpá částku peněz vyčleněnou na tuto aktivitu," upozornila Monika Schubertová.

Mají rodiče o tuto nabídku zájem? „Ano. Docela často mi volají a pořád dokola se ptají, co musí udělat pro to, aby příspěvek získali. Snažím se to každému co nejlépe vysvětlit. Informace o nové možnosti jsme také dávali všude, kam to šlo. Na web školy, na web města, do městského zpravodaje i na sociální sítě. Tiskli jsme také letáčky," upřesnila trenérka, která se stará o děti například v kroužku plavání a triatlonu.

ZŠ Postoloprty nyní navštěvuje 485 žáků. Ve sportovních kroužcích je přihlášeno už více než 110 dětí. Někteří malí sportovci i dojíždějí na kroužky z jiných škol v okolí – například z Lipence, Loun, Žatce, ale také i ze Stochova a Mostu, dodala Monika Schubertová.