Celkem tři a půl milionu korun by mělo zaplatit město Postoloprty. Jde o vrácení části dotace a penále, které vyměřil finanční úřad. Tamní radnice se ale brání a podala žalobu. Nesplnění podmínek dotace, kterou město získalo ve výši 4,5 milionu, řešilo nejprve Finanční ředitelství v Ústí nad Labem, poté Finanční úřad v Lounech.

Původní verdikt zněl, že město musí vrátit celou dotaci a k tomu ještě 4,5 milionu korun penále. Celkem tedy devět milionů. Jednání nakonec skončila na částce 3,5 milionu. Čtyři miliony z penále a 1,5 milionu z dotace byly odpuštěny. Ani to se ale Postoloprtům nezamlouvá. Právní zástupce města se proti rozhodnutí odvolal, ale odvolání bylo zamítnuto. „Podali jsme proto žalobu proti zamítnutí odvolání ke Krajskému soudu v Ústí,“ uvedla pro Deník Dana Opatová, vedoucí ekonomického odboru postoloprtské radnice.

Původní dotaci získalo město před řadou let na zasíťování pozemků pro stavbu bytových domů. Podmínkou ovšem bylo, že do pěti let od vybudování infrastruktury, tedy do druhé poloviny června 2003, budou i byty. „Splnili jsme ale jen třetinu, bylo jich postaveno jen třicet,“ vysvětluje Dana Opatová.

Zajímavé na celém případu je, že město samo, krátce před promlčením, iniciovalo jednání s krajským úřadem, aby situaci řešilo. „Nechtěli jsme hrát mrtvého brouka a situaci jsme se snažili řešit. Během jednání bohužel v té době podal určitý člověk na finanční ředitelství stížnost na prošetření využití prostředků ze zmíněné dotace,“ uvedl v druhé polovině roku 2006 tehdejší místostarosta Jaromír Vápeník důvod, proč se úřady na problém zaměřily.