Ulice K. H. Borovského, ležící ve svahu a spojující centrum města Postoloprt se sídlištěm Draguš, bude od pondělí 19. září uzavřena. Uzavírka potrvá až do konce listopadu a vyžádá si i změny na linkách autobusové dopravy.

Důvodem jsou plánované práce, směřující k odvodnění uvedeného svahu, opravě povrchu, zpevnění obou krajnic a další sanační zásahy. Objížďka pro všechny řidiče povede jinými ulicemi v okolí, zejména Elišky Krásnohorské a dalšími. Investorem oprav je Správa a údržba silnic Ústeckého kraje. Ulice ve svahu je dlouhodobě v problematickém stavu a hrozí sesuvem, o nutnosti oprav se hovoří už několik let.

Uzavírka, která potrvá déle než dva měsíce, se bude týkat nejen motoristů, ale také lidí cestujících v autobusové dopravě. Konkrétně těch, kteří využívají linky 726 (Postoloprty - Lišany a zpět) a 738 (Žatec - Lišany - Postoloprty a zpět).

Zůstanou jen některé autobusové zastávky

V době probíhající rekonstrukce nebudou totiž autobusy těchto linek vůbec jezdit do zastávek u nákupního centra Lučan a vlakového nádraží v Postoloprtech. „V běžném provozu tedy zůstane jen zastávka Postoloprty sídliště a Postoloprty u zámku hlavní postoloprtská stanice," upozornil Krajský úřad Ústeckého kraje, provozující integrovaný dopravní systém s názvem Doprava Ústeckého kraje.

„Vzhledem k objížďkám mohou autobusy mít zpoždění. Cestujícím se předem omlouváme za dočasně ztížené podmínky cestování," dodává krajský úřad.