Vyrůst by mělo na západním okraji města, v průmyslové zóně Šafranice po levé straně při výjezdu ve směru na Chomutov. Město už firmě prodalo pozemky o rozloze zhruba dva a půl hektaru.

V současné době se začal posuzovat vliv záměru na životní prostředí. Oplocené parkoviště má mít kapacitu padesát kamionů, počítá se s jeho osvětlením a sledováním kamerami. Jeho součástí bude i benzínová čerpací stanice, na které se má prodávat benzin Natural 95, motorová nafta a AD blue. „V areálu má být i provozní objekt, kde budou prostory pro čerpací stanici pohonných hmot a prostory pro hygienické zařízení včetně WC a sprchy a stravování řidičů kamionů,“ uvádí se v dokumentaci k vlivu parkoviště na životní prostředí. Podle té by k jeho výstavbě mělo dojít ještě v letošním roce.

Parkoviště má sloužit kamionům operujícím v blízkém okolí a také těm, které budou projíždět po silnici Praha – Chomutov. Po přestavbě této komunikace na čtyřproudovou silnici R7 by se na parkoviště sjíždělo z mimoúrovňové křižovatky Postoloprty západ. Ta bude součástí úseku R7 Bítozeves – Postoloprty, jenž by se měl začít stavět letos.

Petr Kinšt