Každou druhou středu budou nyní probíhat na náměstí v Postoloprtech trhy. Jde o trhy, které původně několik let běžely v sousedním Žatci, ale v poslední době se potýkaly s malým zájmem prodejců i návštěvníků, a tak letos je žatecká radnice zrušila – neprodloužila smlouvu s pořadatelem.

Pořadatel jako správný pohotový podnikatel obratem nabídl „volný termín" do Postoloprt a tam si novinku zatím pochvalují. „Máme zatím jen dobré zkušenosti. První trh proběhl 2. března, další šestnáctého a třetí jsme měli nyní 30. března. Poprvé jsme trh povolili jako zkušební novinku s tím, že vyhodnotíme zájem a ohlasy, a pokud budou pozitivní, mohou trhy pokračovat. Zřejmě nyní funguje efekt nové věci a láká to lidi. Návštěvnost je slušná, trhy oživily náměstí, kladné ohlasy máme od návštěvníků i prodejců. Takže jsme se dohodli na pokračování, zatím minimálně do léta," uvedl Zdeněk Pištora, starosta Postoloprt.

„Zájem lidí při prvních trzích byl až nečekaně velký. To se mezi stánkaři rozkřiklo a na druhé kolo už jich přijelo mnohem více. A někteří mi říkali, že měli u nás třeba větší tržby než v Děčíně, což je okresní město," sdělil starosta.

Trhy v Postoloprtech budou probíhat jednou za dva týdny vždy ve středu, a to od 8 do 12.30 hodin. Návštěvnost je dobrá, i když trhy probíhají jen dopoledne. Čas konání přitom určil pořadatel podle svých technických možností, město ho podle starosty nemůže ovlivnit. Jde o stejného pořadatele, který vede i sobotní farmářské trhy v Lounech, a také tam už mají trhy tradici a návštěvníci si na ně zvykli.