VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stavba R7 kolem Postoloprt se možná konečně pohne

Postoloprty - Klub v Postoloprtech získá přestavbou škvárového hřiště plochu s umělou trávou. To umožní pokračovat v přípravách na rozšíření silnice Praha – Chomutov u města, která už přes rok vázne.

8.7.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Fotbalistům z Postoloprt se podařilo sehnat peníze na stavbu náhradního hřiště. Na něm by chtěli hrát a trénovat v době, kdy jejich hlavní hřiště bude mimo provoz kvůli výstavbě dalších dvou jízdních pruhů na silničním obchvatu Postoloprt.

Příprava na rozšíření silnice Praha – Chomutov u Postoloprt dosud vázla na odmítavém stanovisku města a fotbalového klubu, který se obával, že v době výstavby silnice nebude mít kde hrát a trénovat.

Obchvat Postoloprt byl v osmdesátých letech 20. století postaven ve dvoupruhovém uspořádání s tím, že se k němu v budoucnu přistaví další dva pruhy. Počítalo se s tím, že to bude jižně od nynější silnice a tak to je i schválené v územním plánu města.

V rámci posuzování vlivu na životní prostředí tuto variantu ale před několika lety odmítli ekologové. Další dva pruhy silnice by totiž zasahovaly do biokoridoru Chomutovky. Z tohoto důvodu byla schválena varianta, při které se další dva pruhy postaví severně od nynější silnice.

Se změnou územního plánu vyčkávají

To ale znamená, že silnice povede přes část fotbalového areálu u Postoloprt. Jeho posunutí o několik desítek metrů směrem od silnice řeší vypracovaná studie. Fotbalisté ale chtějí mít jistotu, že budou mít kde hrát i při výstavbě silnice a eventuální přestavbě hřiště. Město je podporuje a dosud proto neschválilo změnu územního plánu, kde má být vytyčená nová, severní varianta rozšíření silnice.

Fotbalistům Postoloprt se nyní podařilo sehnat peníze, za které by se přestavělo nynější škvárové hřiště v sousedství hlavního areálu na plochu s umělou trávou s osvětlením a oplocením. Náklady jsou 16,8 milionu korun. Stavět se má už na konci léta, přestavba hřiště má být dokončena v listopadu. Na umělé trávě mají fotbalisté hrát v době výstavby silnice a přestavby jejich hlavního, travnatého hřiště.

„Podařilo se nám získat dotaci od ČSTV osm milionů korun, zastupitelé už schválili spoluúčast města 3,8 milionu. Další jeden a půl milionu korun bychom měli dostat jako dar od ČEZ a zbylou částku, tři a půl milionu korun, máme přislíbeno z fondu hejtmanky Ústeckého kraje. Jakmile budeme definitivně vědět, že peníze dostaneme, na nejbližší schůzi zastupitelstva by měla být schválena změna územního plánu. Ta umožní pokračovat v přípravách na rozšíření silnice,“ uvedl Miroslav Krpec, zastupitel města a předseda Fotbalového klubu Postoloprty.

Příprava stavby silnice by mohla pokračovat

Změna územního plánu by znamenala, že Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) by mohlo pokračovat v přerušeném územním řízení k rozšíření silnice. V jeho rámci by měla vzniknout dohoda o náhradě za zbouranou část hlavního fotbalového areálu u Postoloprt, přes který povedou dva pruhy budoucí čtyřproudové silnice R7 Praha – Chomutov.

Zpracovaná studie ukázala, že by šlo posunut nynější travnaté fotbalového hřiště do svahu, který je na opačné straně, než je silnice. A kabiny, které ustoupí stavbě silnice, by se postavily v místě hřiště, asi 15 metrů od jeho jižního kraje. Náklady na posunutí hřiště studie odhadla na 45 milionů korun, tuto částku by musel zaplatit stát.

#nahled|https://g.denik.cz/12/98/ftg_mapa_postoloprty_r7_20090708_denik_clanek_solo.jpg|https://g.denik.cz/12/98/ftg_mapa_postoloprty_r7_20090708.jpg|Plánovaný úsek R7, obchvat Postoloprt#

Rozšíření obchvatu Postoloprt v délce téměř pět kilometrů má být poslední stavbou na R7 v Ústeckém kraji. ŘSD plánuje, že k tomu přistoupí až v letech 2013 až 2015. Náklady se odhadují na jednu a půl miliardy korun.

Město Postoloprty bude na rychlostní silnici R7 ve směru od Prahy napojeno mimoúrovňovou křižovatkou Březno u benzínové stanice Machač a křižovatkou Postoloprty v místě odbočky do průmyslové zóny. Ostatní tři křižovatky u Postoloprt mezi nimi budou zrušeny. Od nynější křižovatky se silnicí II/255 ve směru na Výškov a Počerady povede nová doprovodná silnice až ke křižovatce Březno a dále do Loun. Tato přeložka má odvést dopravu z Elektrárny Počerady mimo Postoloprty. Na této silnici bude postaven nový most přes Ohři, další vyroste jako součást dvou nových pruhů na samotné R7. V rámci stavby bude vybudováno celkem 13 nových mostů, mimo jiné i pod železničními tratěmi a jeden přes Chomutovku. Nynější most přes Ohři na silnici Praha – Chomutov bude zrekonstruován, stejně tak jako podjezd pod železničními tratěmi.

Autor: Petr Kinšt

8.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 13 500 Kč

Ostatní řemeslníci a kvalifikovaní pracovníci hlavní stavební výroby jinde neuvedení dělník v oblasti výstavby budov. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: Místo výkonu práce: Libčeves, Jde o manipulační práci, požadavek praxe ve stavebnictví výhodou, První kontakt: Ivan Popovych, tel: 777 236 778, osobně na adrese Židovická 6, Libčeves 439 26 od 10.00 - 14.00 hod., nebo email: stojkastav@seznam.cz. Pracoviště: Stojkastav spol. s r.o. libčeves, Židovická, č.p. 6, 439 26 Libčeves. Informace: Ivan Popovych, +420 777 236 778.

Výroba - Výroba Technici elektronici přístrojů, strojů a 33 000 Kč

Technici elektronici přístrojů, strojů a zařízení technik lisování. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 33000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: místo výkonu práce: Na Astře 3001, 438 01 Žatec, Hledáme samostatného, výkonného a šikovného kolegu, který se umí najít příčinu technických potíží a vlastní elektro vyhlášku 50 min. par. 5. , Výhodou jsou zkušenosti se vstřikolisy případně robotikou. Pozice vhodná i pro šikovné absolventy, kteří se nebojí na sobě pracovat., POŽADAVKY, SOU elektrotechnického směru, průmyslovou školu případně odpovídající praxi., Vyhláška 50 § 5 - PODMÍNKOU,, Technické myšlení, manuální zručnost, samostatnost v práci, spolehlivost, , zodpovědnost a pečlivost., VAŠIM ÚKOLEM BUDE, Provádět údržbu a opravy lisů a přidružených zařízení., Zodpovídat za technické prostoje., Technickým zásahem předcházet poruše zařízení., Optimalizovat technologii pro zkvalitnění výroby., Nepřetržitá pracovní doba., Dovolená navíc, zvýhodněné stravování, sick days - indispoziční volno, příspěvky na dojíždění, Zájemci mohou zaslat životopis na email: nabory@koito-czech.cz, tel.č..725514198, osobně na uvedené adrese po telefonické dohodě. Pracoviště: Koito czech s. r. o., Na Astře, č.p. 3001, 438 01 Žatec 1. Informace: Lenka Nowaková, +420 725 514 198.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 18 810 Kč

Úředníci jinde neuvedení sociální pracovník oddělení sociálně právní ochrany dětí. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18810 kč, mzda max. 28320 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce: Pod Nemocnicí 2379 Louny, nástup dle dohody, Jednání s klienty, sociální šetření v rodinách, jednání s institucemi, zastupování dětí u soudních řízení, Vzdělání dle §110 zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách - vyšší odborné či vysokoškolské získané v předepsaných bakalářských studijních oborech, Stravenky, sick day, zaměstnanecký fond, pružná pracovní doba, kontakt: 415621177 v úředních hodinách, j.koziskova@mulouny.cz. Pracoviště: Město louny - louny, Pod Nemocnicí, č.p. 2379, 440 01 Louny 1. Informace: Jana Kožíšková, +420 415 621 177.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 18 810 Kč

Úředníci jinde neuvedení sociální terénní pracovník na úseku sociální prevence. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18810 kč, mzda max. 28320 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce: Pod Nemocnicí 2379 Louny, nástup dle dohody, Terénní sociální práce s osobami ohroženými sociálním vyloučením, Vzdělání dle §110 zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách - vyšší odborné či vysokoškolské získané v předepsaných bakalářských studijních oborech, Stravenky, sick day, zaměstnanecký fond, pružná pracovní doba, kontakt: 415621177 v úředních hodinách, j.koziskova@mulouny.cz. Pracoviště: Město louny - louny, Pod Nemocnicí, č.p. 2379, 440 01 Louny 1. Informace: Jana Kožíšková, +420 415 621 177.


Trenér Loun Kamil Sochor byl nucený také několikrát nastoupit do zápasu.

Spokojený Sochor: Náš tým s mladými má budoucnost

Litvínovský Koldům, přesunutý kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mostě a přehrada Fláje

Anketa o stavbu století: Průběžné skóre hlasování neuvidíte

Policie žádá o pomoc v pátrání po patnáctileté dívce z Bíliny

Bílina - Policie ČR pátrá po mladistvé Kateřině Marimonové z Bíliny. Ta je od úterý dopoledne nezvěstná.

O umístění Rákosníčkova hřiště se rozhodne na konci května

Žatec - O tom, kde vyroste v Žatci Rákosníčkovo hřiště, rozhodnou tamní zastupitelé na své schůzi ve čtvrtek 31. května.

Panika ve školách kvůli GDPR? Podpisy dětí z výkresů nezmizí

Severní Čechy /INFOGRAFIKA/ - Alarmisté už koncem minulého roku strašili, že v pátek 25. května nastane apokalypsa, protože vstoupí v platnost evropské nařízení o vyšší ochraně osobních údajů. Varovali třeba, že školy přestanou učit, neboť nebudou moci vést o žácích žádný záznam, včetně známek. 

Zámek ve Stekníku zve na pěkný program Jarních rytířských slavností

Stekník /PROGRAM/ – Na zámku ve Stekníku u Žatce se v sobotu 26. května uskuteční Jarní rytířské slavnosti. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT