Městská policie v Postoloprtech vyzkoušela v tomto týdnu přenosný radar na měření rychlosti aut na silnici.

Pokud se tamní radnice rozhodne jej využívat, stanou se postoloprtští strážníci prvními v okrese Louny, kteří budou měřit rychlost aut. A za překročení pokutovat řidiče.

Dosud tak v okrese činí jen dopravní státní policie.

Město Postoloprty dostalo nabídku od soukromé firmy na využití radaru. Radnice by si radar nekupovala, ale měření by si v určitých termínech u firmy objednala. Vždy by ale vlastní měření rychlosti prováděli strážníci, neboť soukromé firmy nemohou měřit rychlost a vybírat pokuty. Firma by dostávala podíl z vybraných pokut.

„Firma nám předala návrh smlouvy. Tu posoudí náš právník a pak o tom, zda nabídku využijeme, rozhodne rada města,“ uvedl Miroslav Hylák, starosta Postoloprt. Podle jeho slov přišlo na postoloprtskou radnici několik stížností na rychlou jízdu řidičů jak od obyvatel samotného města, tak i od lidí ze spádových vesnic. Těch mají Postoloprty jedenáct.

Městští policisté zkoušeli ve čtvrtek odpoledne radar v Březně, kudy vede „stará“ silnice mezi Postoloprty a Louny. „Těch míst, která máme vytipována, kde řidiči často překračují rychlost, je víc. Máme poznatky, že na některých místech po městě hlavně mladí řidiči jezdí 70 i 80 kilometrů v hodině,“ sdělil Aleš Tallowitz , ředitel Městské policie v Postoloprtech.

Během čtvrtečního testu v Březně strážníci pokutovali tři řidiče, kteří překročili povolenou „padesátku“. Dosud v okrese Louny měří rychlost řidičů jen dopravní policie. Ta má od počátku roku nový radar, který umožňuje měřit i na místech, kde to v minulých letech nebylo možné. Policisté mohou mít radar venku, nebo v autě.