Nová černá Škoda Octavia se už několik dní vyjímá na parkovacím stání před budovou radnice v Postoloprtech. Město si ji pořídilo jako nový služební vůz. Starosta ji přivezl jako nového pomocníka ve službách městského úřadu z prodejny v Lounech v závěru března.

„O pořízení nového služebního vozu rozhodlo zastupitelstvo města. Vůz máme k dispozici formou tzv. operativního leasingu. Zůstává tedy majetkem pražské leasingové společnosti, ale město ho má volně k užívání. Podle smlouvy ho máme zapůjčený na dva roky nebo do hranice najetí 40 tisíc kilometrů. Po této době se auto vrátí uvedené firmě a město dostane k dispozici do pronájmu opět nový vůz," upřesnil na dotaz Deníku Zdeněk Pištora, starosta Postoloprt.

Pracovní cesty vedení města

Za tyto služby bude město platit leasingové společnosti částku 8500 korun měsíčně. Tak zní dohoda, kterou schválilo zastupitelstvo. Nová škodovka je určena zejména pro pracovní cesty členů vedení města a radnice, tedy starosty, místostarosty a tajemnice.

Kromě tohoto auta má postoloprtská radnice ve svém majetku ještě další tři vozidla. Jedním je starší Škoda Fabia, která má najeto přes 120 tisíc kilometrů a zastupitelé už rozhodli, že město zveřejní záměr tento vůz prodat. Druhý služební vůz radnice je auto značky Dacia, kterou město dál používá. Používají ho především vedoucí odborů při cestách například na kontrolní dny na stavbách, nebo další úředníci při svých nutných pracovních cestách.

Další vozidlo v majetku města využívají ještě strážníci městské policie.