Sezona teplejší části roku a oblíbených městských slavností pod širým nebem je tady. Jako první ze čtyř největších měst v okrese Louny si užijí své slavnosti tradičně lidé v Postoloprtech: tam se konají vždy v květnu. Letošní ročník je na programu zítra, v sobotu 14. května, a veselé slavnosti letos dostaly název Rio de ža Prty, jímž odkazují k blížící se letní olympiádě v brazilském Rio de Janeiru.

Bohatý program pro veřejnost je připraven na celé sobotní odpoledne a večer v centru města a především v zámecké zahradě. Slavnosti probíhají od 12 do 24 hodin.

Startují v pravé poledne už tradičním veselým průvodem v převlecích, které letos ovšem nebudou odkazovat do historie, ale naopak hledět do blízké budoucnosti. „Olympijský a karnevalový průvod sportovců městem" povedou podle pořadatelů praví brazilští hudebníci. Průvod vychází ve 12 hodin od vlakového nádraží a míří přes město do zámecké zahrady. Proběhne i úvodní „olympijský ceremoniál" a pak je na hlavním pódiu na celé odpoledne připravena Postoloprtská olympiáda – zábavný program v režii Martina Holečka, šéfa divadelního spolku Klouzák, vyhlášeného v širokém okolí.

Připomínka slovenských hudebních legend

Bohatá zábava během slavností se bude odehrávat hned na třech pódiích. Mezi hudebními skupinami vystoupí například Tango s Miroslavem Imrichem, Svatopluk Karásek se svou kapelou, Elán Revival a Marika Gombitová Revival, připomínající slovenské hudební legendy. Z dalších rockových kapel to budou Dobrý pocity, metalová Beruška a poprocková M Respect, s níž má zpívat i známý muzikálový zpěvák Bohuš Matuš.

Jedno pódium bude patřit dětem, pro něž je rovněž připraven bohatý program včetně zábavy, hudby, divadla, soutěží, kouzelníka, pouťových atrakcí. Pořadatelé se snažili myslet na všechny věkové kategorie a nabídnout pro každého něco. Bohatá bude také nabídka občerstvení. Přijďte se pobavit!