Muškáty, petúnie, oleandry… máte rádi letní posezení mezi rozkvetlými květinami na terase nebo třeba na balkóně? Nebo balkón nemáte, ale rádi si květinami zdobíte alespoň okna? Pak je pro vás ideální nová zajímavá soutěž, kterou na nadcházející léto vyhlásila radnice v Postoloprtech.

Až do září

Jde o soutěž o nejkrásnější rozkvetlé okno nebo balkón ve městě. Probíhat bude od 1. června do 15. září. „Zúčastnit se jí může každý občan našeho města nebo vesnic pod naší správou, který má rád květiny a vyzdobil své okno či balkón osázenými truhlíky," uvedla Jana Fišerová, tajemnice Městského úřadu Postoloprty.

Pokud už květiny kvetou a místo je krásně nazdobeno, pak stačí jen dát vědět radnici, že právě já se chci zúčastnit. „Buď může daný člověk přijít osobně a přihlásit se na podatelně radnice, kde mu pracovníci poradí se vším potřebným a zapíší si jeho údaje. Anebo stačí jen poslat e-mail na adresu mu@postoloprty.cz," upřesnila tajemnice.

Posílejte fotky

Ideální je, pokud zájemce o účast v soutěži přinese či pošle fotografie svého okna či balkónu s barevnými květy. „Pokud však někdo nemůže fotografovat, třeba kvůli vyššímu věku, ze zdravotních důvodů, anebo proto, že nemá žádný fotografický přístroj či nemá zkušenosti s focením, není to problém. Stačí, když toto sdělení ve své přihlášce uvede. Dané okno či balkón pak vyfotografují pracovníci radnice," uvedla Jana Fišerová.

A protože květiny patří především k ženám, město určilo, že „soutěž probíhá pod záštitou zastupitelek města". Motivem je snaha, aby město bylo v létě co nejhezčí a aby z něj dobrý dojem měli nejen domácí obyvatelé, ale i třeba turisté při případné návštěvě.

Ceny rozdá porota

V soutěži budou oceněni tři účastníci s nejhezčí výzdobou oken či balkonů. Pořadí určí porota. Na vítěze čekají věcné ceny, které pomohou při dalším balkonovém „zahradničení". „Například samozavlažovací truhlíky, hnojivo na balkónové květiny, hrnkové květiny a další," dodala tajemnice.

Tak tedy do práce! Sluníčko svítí, rostlinky se zelenají a cena třeba čeká právě na vás!