V areálu Základní školy Draguš na stejnojmenném sídlišti v Postoloprtech bylo už uvedeno do zkušebního provozu nové sportoviště pro veřejnost a hřiště pro děti všech věkových kategorií.

Některé jeho části však ještě nejsou přístupné a oficiální slavnostní zahájení provozu má proběhnout až v září.

Pořádek hlídá správce

Přesto už je nové hřiště zčásti otevřeno a už je trvale v obležení hlavně dětí. Na pořádek a bezpečnost dohlíží správce Jan Postl, pověřený městem a školou, který je v době provozu na hřišti stále přítomen, má tam i své zázemí v malé chatičce a celé hřiště odemyká a zase zamyká. Na hřišti se nyní přes prázdniny dodržuje i polední přestávka.

„Pověřen jsem byl jako správce sportoviště zatím na měsíc. Poprosili mě starosta a ředitel školy, a tak jsem jim vyhověl. V září pak už bude vybrán další, jiný správce," řekl našemu deníku Jan Postl, který je už v důchodu.

V novém areálu je mj. plocha na malou kopanou či házenou, krátká běžecká dráha, koše na basketbal, menší posilovací stroje a dále velmi mnoho hracích prvků pro děti mladšího věku. Dokončuje se ještě „parčík" se zelení, lavičkami a dalšími skluzavkami pro mrňata.

Město mohlo nové sportoviště vytvořit díky finanční dotaci z Regionálního operačního programu Severozápad. Celková investice činila zhruba šest milionů korun.