Snoubenci si mohou vybrat ze tří zajímavých míst – základní umělecká škola, Šnek bar nebo od května také romantická zahrada u tamního zámku.

„Kvůli rekonstrukci budovy radnice rada města v závěru února určila náhradní obřadní místa pro sňatky. Jsou jimi budova ZUŠ a Šnek bar na Jiráskově náměstí. Obě mají odpovídající sály slavnostního rázu, i když pro trochu menší počet lidí,“ uvedla pro Deník Eva Caniniová, matrikářka Městského úřadu Postoloprty.

Jedna dvojice už dokonce byla v prostorách ZUŠ oddána. Bar čeká na svůj svatební křest v závěru března.

„Bude to určitě zajímavá zkušenost, ještě nikdy jsme tu svatební obřad nedělali. Snoubenci se ale nemají čeho bát. Uznávám, že svatba v baru může znít někomu divně, ale místnost určená pro obřad vůbec nevypadá jako klasický bar, spíš jako slavnostní sál, bude to důstojné prostředí,“ řekla Deníku Stanislava Mrázová, majitelka podniku s vtipným jménem Šnek bar.

V Postoloprtech probíhá rekonstrukce radnice, do níž město investuje 10 milionů korun. Svatby na náhradních místech budou probíhat celý letošní rok. Loni bylo ve městě uzavřeno šestnáct sňatků.