Město Postoloprty prodává další pozemek průmyslové zóny ve svém katastru o výměře 37 884 metrů čtverečních.

Radní doporučili zastupitelům schválit nabídkovou cenu 100 korun za 1 m2.

„Jedná se o průmyslovou zónu Šafranice, směrem ke KB-Bloku. Projevila o ni zájem firma, jež chce využít pozemek k podnikání,“ řekl místostarosta Postoloprt Vojtěch Bernard. N

a části pozemku jsou ochranné zóny vedení středotlakého a vysokotlakého potrubí plynu, což je pro případnou výstavbu a využití pozemků značně limitující. Záměr prodeje za doporučenou cenu budou ve středu 16. dubna schvalovat zastupitelé na veřejném zasedání. „Jméno firmy a druh podnikání zatím nezveřejňujeme, v případě souhlasu zastupitelstva se záměrem prodeje budou tyto informace předmětem dalšího jednání,“ doplnil V. Bernard.

Před rokem se o postoloprtskou průmyslovou zónu zajímala společnost, která plánovala vystavět fotovoltaickou elektrárnu. Ta by vyráběla elektřinu pomocí slunečního záření. Z toho však sešlo. „V průmyslové zóně bychom rádi viděli průmysl a firmy, které zajistí nějaká pracovní místa pro naše obyvatele. To by ale nebyl případ této elektrárny,“ vysvětlil tenkrát postoj městského úřadu starosta Miroslav Hylák.

(ad)