Na dolní části potoka Liboc na Žatecku budou moci rybáři od příštího roku lovit. Konkrétně v úseku od ústí potoka do Ohře v Libočanech po silniční most v Čejkovicích. Vznikne tam nový sportovní revír v délce 16 kilometrů. V současné době je celá Liboc chovným potokem, rybolov je tam úplně zakázaný.

Potok Liboc• je pravostranný přítok Ohře
• teče Kadaňskem a Žateckem
• délka toku je 46,4 kilometru
• pramení v Doupovských horách ve slatinách pod vrchem Pilíř
• Povodí Ohře na něm nedávno provedlo úpravy jezů a stupňů, vytvořilo rybí přechody a skluzy, aby byl potok lépe průchodný pro migrující živočichy
• protéká suchou oblastí, je využíván k zavlažování

Rozhodnutí o vytvoření nového sportovního revíru vydal Krajský úřad Ústeckého kraje na základě žádosti Českého rybářského svazu.

Žatečtí rybáři potok Liboc využívají k chovu lososovitých ryb, pravidelně tam vysazují plůdek lososa atlantského a pstruha potočního. „Spodní část Liboce z hlediska chovu pstruha nevyhovuje, jsou tam špatné podmínky. Například dno je bahnité, pro chov pstruha je daleko vhodnější pískové," vysvětlil Zdeněk Beldík, hospodář žatecké organizace Českého rybářského svazu. Žatečtí rybáři sice přijdou o část chovného potoka, další úsek ale získali. Od loňska mohou k chovu ryb využívat desetikilometrový úsek Liboce ve vojenském prostoru Hradiště, kde tento potok pramení.

Nový revír ponese název Libocký potok 1A a bude mimopstruhový. Před jeho otevřením pro sportovní rybolov by mělo dojít k jeho prvotnímu zarybnění, počítá se s vysazením bílé ryby kapra, tlouště, lína nebo jelce.