Knížka Nové povídky od Zdeňka Svěráka, poprvé vydaná loni v říjnu, se ještě do konce roku stala nejprodávanější knihou v České republice. V závěru ledna získala cenu Český bestseller 2011.

„Jen do konce roku, ani ne za tři měsíce, se prodalo 56352 výtisků, což je v českých podmínkách téměř neuvěřitelné číslo,“ uvedla Lucie Dvořáková z nakladatelství Fragment, které soubor devíti povídek Zdeňka Svěráka vydalo.„Nové povídky se staly bezpochyby jedním z nejvyhledávanějších dárků pod stromeček a jemný, inteligentní humor Zdeňka Svěráka si získal další nadšené čtenáře. To nás samozřejmě moc těší,“ dodala.

Nové povídky tak navázaly na úspěch staršího souboru Povídky, který stejný autor i nakladatelství vydali v roce 2008. Prvních Povídek se od tehdy prodalo už více než 110 tisíc výtisků a i ony získaly titul Český bestseller za rok 2008.

Dřívější učitel češtiny ze školy v Měcholupech a gymnázia v Žatci, který loni v březnu právě na Den učitelů oslavil 75 let, nezapomíná ve své tvorbě ani na kraj svého mládí. „Vás, kteří projíždíte naší spádovou obcí na Žatec nebo Louny a chcete si u nás v samoobsluze koupit nějakou potravinu či nápoj, musím varovat,“ tak začíná jeho povídka s názvem Tetřev. Co se tam děje dál, si můžete přečíst sami.

Je to opravdu milé, vtipné a krásné počtení. Pobavíte se, zasmějete, ani chvíli se nebudete nudit. Na Nové povídky jsem psal recenzi už 3. listopadu coby knižní novinku. Její budoucí úspěch se dal už tehdy jasně vycítit. Líbí se mi, když platí pravidlo, že kvalitní knihy nejlíp ocení sami čtenáři.

Připomeňte si:Zdeněk Svěrák vydal Nové povídky