Díky Nechranické přehradě se oproti jiným místům Čech dařilo eliminovat povodeň na dolní Ohři. Přehrada největší nápor držela do dneška, pondělí 3. června, odpoledne a večer musí ale začít výrazně odpouštět. Velká povodeň z předloňského ledna se tak do Loun a okolí v noci na úterý má vrátit.

Připomeňte si rok 2011: Tání rozvodnilo Ohři v Lounech 

Během pondělí držely Nechranice odtok na „neškodných" 180 metrech krychlových za vteřinu, kvůli vysokému přítoku a špatným prognózám muselo ale Povodí Ohře odpoledne a večer přistoupit k výraznému zvýšení. V 16 hodin se zvýší odtok na 220, v 18 hodin na 240 a ve 20 hodin na 260 metrů krychlových za vteřinu. „Bohužel, ani tato hodnota nemusí být konečná. Nechranice se rychle plní a musíme je odpouštět," řekl v pondělí odpoledne Jan Svejkovský, mluvčí Povodí Ohře. I tak přehrada část vody zadržela, během pondělí do ní teklo 350 metrů krychlových za vteřinu.

Máte zajímavé snímky z aktuální velké vody v okrese Louny?
Pošlete nám je na adresu lounsky@denik.cz! Vystavíme je do galerie k ostatním!

Průtok v Lounech má v noci na úterý kolem druhé hodiny stoupnout až na 310 metrů krychlových za vteřinu a hladina na zhruba pět a půl metru. To je přibližně stejná hodnota, jaká byla při lednové povodni v roce 2011. Tehdy byly zaplaveny rozsáhlé oblasti Lounska, zahrady, pole, chmelnice.