V místě mají v závěru příštího roku otevřít supermarket Billa, obchod s elektronikou a spotřebiči Datart, DM drogerie nebo prodejna chovatelských potřeb Super zoo.

Dvojici pozemků prodal v aukci lounský Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). „Pozemky tvoří úzké zatravněné pruhy podél komunikace a mají rozlohu 660 metrů čtverečných. Do aukce se přihlásili dva účastníci, padl ale pouze jeden příhoz ve výši nejnižšího podání stanoveného na 270 tisíc korun,“ sdělil zmíněný úřad.

Před prodejem byl jeden z pozemků zatížen věcným břemenem cesty ve prospěch Povodí Ohře, které jeho část využívá jako druhý vjezd do svého areálu. ÚZSVM získal pozemky jako nepotřebný majetek od Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Areál bývalých jatek vlastní společnosti RP Žatec, stoprocentním vlastníkem akcií je firma PORTIN invest. „V místě vznikne maloobchodní centrum se třemi menšími objekty a parkovištěm pro přibližně šedesát aut. Současné budovy se odstraní, na jejich místě vyrostou nové. Pokládat se budou také kompletně nové inženýrské sítě,“ sdělil jednatel společnosti PORTIN invest Jindřich Kukačka. „Na podzim letošního roku bychom rádi získali stavební povolení a pak by se začalo s výstavbou nových budov,“ dodal.

Podle jeho dřívějších slov je záměr otevřít obchodní centrum před Vánocemi příštího roku.