„Budu za zachování naší fakulty bojovat a zůstávám optimistou věřím, že svou existenci nakonec uhájí,“ říkal v závěru února pro Deník Luboš Ptáček, dvacetiletý student právnické fakulty Západočeské univerzity Plzeň.

Do školy dojíždí ze Žatce, studuje nyní první ročník. Jeho optimistický odhad dopadl dobře včera se dozvěděl, že ministerstvo školství povolilo právnické fakultě činnost přinejmenším až do roku 2016 a on tak bude moci dostudovat. Stejně tak i 1800 jeho kolegů, spolužáků z fakulty. Samozřejmě pokud řádně splní své povinnosti a složí předepsané zkoušky. Stát jim školu rušit nebude a nebude současné řádně přijaté studenty ani nutit, aby studia dokončovali v jiných městech, rozhodl ministr školství, ačkoli tím nevyhověl doporučení tzv. akreditační komise ministerstva.

„Máme samozřejmě obrovskou radost,“ shodli se v pátek všichni oslovení studenti. Jen ze Žatce jich do Plzně dojíždí několik desítek. „V Plzni studuji zatím teprve první rok, ale dovolím si tvrdit, že se jedná o výbornou školu s fundovanými profesory. Jsem tam moc spokojen a velmi rád bych tam svá studia také dokončil,“ dodal Lubomír Ptáček. Do Plzně dojíždí vlakem. V pátek se právě vracel na víkend domů, když se ve vlaku dozvěděl od kamarádů o rozhodnutí ministerstva.
 

Lubomír Ptáček, 20 let, studuje první ročník právnické fakulty v Plzni:
„Jsem optimista a věřím, že fakulta ve městě zůstane zachována. Nyní se však jedná o existenci celé naší školy a to samozřejmě všem studentům na klidu nepřidává.“ 

 

Připomeňte si: Neberte nám naši školu! Bojují i studenti práv ze Žatce