Město Žatec pravděpodobně sníží podnikatelům poplatky za tzv. předzahrádky, tedy venkovní posezení před restauracemi či cukrárnami. Navrhuje to rada města. Příslušnou změnu vyhlášky ale ještě musí schválit zastupitelé. Snížení by se týkalo provozoven v centru města, tedy těch, které jsou v městské památkové rezervaci a zóně.

Nyní se za předzahrádky platí dvě koruny za metr čtverečný za den, nově by to měla být jedna koruna. „Zdá se to jako nepatrné, ale snížení přinese provozovatelům restaurací během sezony úsporu několik tisíc korun,“ vyplynulo ze slov místostarosty Žatce Jana Novotného, podle kterého je krok radnice myšlen jako podpora podnikání v restauratérství v centru města. „Chceme, aby se tyto ekonomické subjekty udržely v centru,“ dodal.

Žatecká radnice podnikatelům v městských domech v centru letos snížila nájmy o 20 procent, neziskovým organizacím o polovinu. I to má být krok k jejich podpoře. Dotklo se to ale jen několika subjektů, neboť město už příliš domů v centru nevlastní.