Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka se v pátek 30. září vydá na návštěvu do okresu Louny, kde se objeví nejprve ve Výškově u Počerad a pak v Podbořanech.

Naposledy byl premiér v našem okrese přesně před rokem – 1. října 2015 v zóně Triangle na slavnosti k zahájení stavby továrny korejského výrobce pneumatik, firmy Nexen, která je největším investorem v uvedené zóně u Žatce.

Společnost ČEPS nyní v pátek slavnostně zprovozní vedení velmi vysokého napětí, které postavila z rozvodny ve Výškově na Lounsku do středních Čech.

Vedení je velice důležitou součástí přenosové soustavy. Zajišťuje bezpečný a spolehlivý přenos elektrické energie ze severozápadních do středních Čech včetně obrany proti přetokům elektrické energie ze zahraničí.

Slavnostní zprovoznění proběhne za přítomnosti zástupců společnosti ČEPS, a.s., Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a ostatních partnerů. Účast na odpolední slavnosti přislíbil také předseda vlády České republiky Bohuslav Sobotka. 

Premiér potom zamíří ještě také do Podbořan. Tam by měl postupně navštívit domov seniorů, podnik FTE, a také krátce jednat se starosty obcí na Podbořansku.