Hlava státu navštíví město Podbořany a obec Lišany na Žatecku. Do Podbořan přijede v úterý 19. června, od 15.45 hodin je v plánu setkání s občany města před kulturním domem na centrálním náměstí. Další den, ve středu 20. června, navštíví Lišany na Žatecku. Setkání s občany na tamní návsi je v plánu v 16.45 hodin.

Prezident Zeman navštíví místa, kde měl největší podporu v letošních prezidentských volbách. V lednu mu ve druhém kole dalo hlas 83 procent voličů z Lišan. Tak vysokou podporu Miloš Zeman jinde v Ústeckém kraji neměl. V Podbořanech byl Zeman v roce 2016, loni na podzim byl v Žatci.  

Také manželé Antonín a Marie Bělunkovi volili Zemana.
Tady je Zemanovo. Ves v polích věří současnému prezidentovi nejvíc

Třídenní cesta se v Ústeckém kraji se uskuteční 19. až 21. června. Zeman zavítá kromě Podbořan a Lišan také do Bečova na Mostecku nebo Bíliny. „Jde o místa, kde pan prezident ve 2. kole získal nejvíce hlasů,“ uvedl hejtman Oldřich Bubeníček, který je současně starostou Bíliny.

Prezident ČR Miloš Zeman se na střelnici ve Vršovicích setkal s vojáky ze žatecké 4. brigády rychlého nasazení a vystřelil si z útočné pušky CZ 805 BREN
Přesná trefa! Prezident Miloš Zeman střílel na Lounsku z útočné pušky