Těšil jsem se k vám na pivo a nezklamalo mě, je opravdu dobré,” pochvaloval si Václav Klaus, když ve čtvrtek dorazil do Žatce. Prezidentovi republiky se v centru chmelařství viditelně líbilo, kromě piva si pochutnal na dobrém obědě.

Žatec také zvítězil v neoficiální prezidentské soutěži o nejvřelejší přivítání. Václava Klause a jeho ženu Livii, kteří do Žatce zavítali v rámci třídenní návštěvy Ústeckého kraje, přišly na náměstí Svobody uvítat stovky lidí.

„Ze všech měst, která jsme během tří dní v Ústeckém kraji navštívili, je vás tady nejvíce,” chválil žatecké diváky Klaus.

„Přijetí jste nám připravili vřelé a bouřlivé. Je vás tu opravdu hodně,” vyhlásil prezident vítěze své neoficiální soutěže o nejlépe „připravené” město.

„V Žatci jsem byl před zhruba devíti lety a je vidět, že město vzkvétá. Udělal se od té doby kus dobré práce,” pokračoval ve chvále Klaus, který si naoko přísně, jak je jeho dobrým zvykem, neodpustil profesorsky dav také pokárat za hlasitost. S pomocí manželky Livie se ho ale brzy podařilo uklidnit a pak už si mohl konečně pochutnat na pivu, na které měl podle svých slov chuť celé tři dny.

Po návštěvě náměstí odjel Václav Klaus do Chrámu chmele a piva, kde dostal dary. Žatec se pochlubil vitrážovou lampou s chmelařskou tématikou a prezidentský pár dostal také dva korbely, které bude moci kdykoli přijet do Žatce využít. V restauraci U Orloje jim je schovají do trezoru.

Návštěvu na Žatecku pak Klaus zakončil v průmyslové zóně Triangle a na zámku v Jimlíně, kde se setkal se starosty obcí a měst.

O prezidentově programu v Žatci si přečtěte ZDE