Prezident České republiky Miloš Zeman přijede na návštěvu Ústeckého kraje a její součástí bude i návštěva Loun. Ve městě na Ohři se prezident setká s občany a bude s nimi i diskutovat. V programu návštěvy je beseda ve Vrchlického divadle, která proběhne v úterý 8. prosince od 16.25 hodin.

Návštěvu potvrdili zástupci města i Vrchlického divadla.

„Jako první nás kontaktovali pracovníci prezidentské kanceláře a protokolu, přijeli si prohlédnout budovy i sem na místo. Uvažovali o konání besedy buď v Kulturním domě Zastávka, nebo v divadle, nakonec si vybrali divadlo. Do něj ještě pár dní před akcí přijedou také pracovníci ochranky na bezpečnostní kontrolu," uvedl na dotaz Deníku Vladimír Drápal, ředitel Vrchlického divadla Louny.

Kdo dřív přijde…

Vstup na setkání s Milošem Zemanem bude pro veřejnost bezplatný. Všichni zájemci by si ale měli pospíšit, pokud se chtějí do divadla dostat. „Z organizačních důvodů je nutné přijít o 30 minut dříve," upozorňují pořadatelé prezidentské návštěvy.

A lidé o akci zájem mají už nyní. „Již jsme řešili několik telefonátů se žádostmi, jak se dostat k lístkům. Divadlo ale v této věci žádné rezervace dělat nebude. Vstup se nedá koupit ani rezervovat. Lidé prostě musí přijít včas v den besedy," upozornil V. Drápal. Divadlo v Lounech má kapacitu asi 200 míst.

Naposledy byl Miloš Zeman v okrese Louny před dvěma roky, v říjnu 2013. Tehdy navštívil vojáky a civilní představitele města Žatce.

Připomeňte si: Prezident Miloš Zeman navštívil Žatec