Ještě nedávno byl pohled na domek ve Staňkovicích tristní. Nepořádek venku i uvnitř, stavba se rychle měnila v ruinu. Nyní se Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) pochlubil pozoruhodným úspěchem. Podařilo se mu tento dům v aukci prodat za více než 550 tisíc korun. Ty odvede do státního rozpočtu. 

Lounský ÚZSVM získal dům ve Staňkovicích jako takzvanou odúmrť, když dědicové pozůstalost odmítli. „Dědictví po muži, který zemřel v nedožitých 67 letech, představovalo malou finanční hotovost a nevelké podílové vlastnictví na několika pozemcích. Dále také samostatně stojící nepodsklepený dům řešený jako 1+1 s půdním prostorem,“ uvedli zástupci úřadu a popsali velmi špatný technický stav objektu, kde byla propadlá podlaha a trhliny ve zdi. Chybělo veškeré vnitřní vybavení, okna byla vysklená, vnitřní instalace byla nefunkční. 

ÚZSVM vydražil spotřebiče, které propadly státu.
Okradl kolegy o benefity a kupoval spotřebiče. Stát mu je zabavil a teď vydražil

Dům vyžadoval celkovou rekonstrukci. „Navíc byl zcela zaplněn nahromaděným komunálním odpadem a rozličným harampádím. ÚZSVM tak musel nejdříve zajistit jeho vyklizení, aby byl přístupný nejen pro znalce, který nemovitost oceňoval, ale také pro potenciální kupce, kteří o prohlídku domu při vyhlášené elektronické aukci projevili zájem. Ta byla vyhlášena neprodleně po vyklizení domu a obdržení znaleckého posudku, aby úřadu již nevznikaly v souvislosti s touto nemovitostí další náklady,“ informoval ÚZSVM.

Nepořádek nebyl pouze uvnitř, ale také v okolí domku. Na dvorku se nacházela torza zděných staveb jako kůlna, sklad paliva a přístřešek a také venkovní záchod.

Červené Aero 662 roku výroby 1931 policie vypátrala v Lounech.
Legendární aerovku našla policie v Lounech. Skončí ve sbírce technického muzea

Přesto se našli čtyři zájemci, kteří projevili o ruinu zájem hned v prvním kole aukce. Dva z nich složili potřebnou kauci a mohli o nemovitost skutečně usilovat. „V průběhu aukce učinili sedm příhozů, kterými navýšili kupní cenu z nejnižšího podání 393 900 na vítězných 553 900 korun,“ doplnili zástupci úřadu, spravujícího majetek státu.

Mohlo by vás zajímat: Víme, kdy se u Chlumčan otevře dálnice D7. Louny ale čeká další uzavírka

Zdroj: Deník/Petr Kinšt