Jedná se o domy na Tyršově náměstí, Suzdalském náměstí, ulici Poděbradově, Karla St. Sokola, Smetanova, Palackého a U Spravedlnosti. Nebytové jednotky budou nabídnuty k odkupu současným nájemcům. Naopak u bytů se počká až na uvolnění stanoveného počtu bytů v rámci bloků. Na Tyršově náměstí budou byty prodávány po uvolnění šesti bytů, na Suzdalském náměstí po uvolnění tří bytů, stejně tak i v ulicích Poděbradova a Karla St. Sokola, Smetanova a Náměstí B. Rejta. V ulici Palackého a U Spravedlnosti to bude po uvolnění pěti bytů.

„Radě města se ovšem zdá požadavek počtu uvolněných bytů velký, a proto odbor místního hospodářství prozkoumá a předloží radě počet uvolněných bytů za období 2003 až 2006 podle jednotlivých bloků bytových domů,“ informovala mluvčí radnice Hana Volkmerová. Tak jak budou byty uvolňovány, nebudou již obsazovány zájemci z pořadníku, ale budou nabízeny k odprodeji veřejnosti ve veřejné dražbě.

 

Minimální cena za bytové jednotky ve veřejné dražbě následující pro dané byty:

1+0: 150 tisíc korun
2+0 a 2+1 za 200 tisíc
3+1 a 3+kk bude k prodeji za 250 tisíc korun.

Prodejní cena městských bytů na nám. Benedikta Rejta se možná změní. „Bytová komise došla k závěru, že částka 150 tisíc korun za tyto byty není reálná. Nejsou to klasické garsoniéry, ale byty jsou mnohem menší. Mají sice vlastní sociální vybavení a prostor pro kuchyňku je minimální,“ vysvětlila rozhodnutí H. Volkmerová.

Prodán bude také dům, ve kterém sídlil dětský domov. „Dům bude nabídnut k odkupu ve veřejné dražbě za 1,8 milionu korun. Nový vlastník převezme závazek nynější nájemní smlouvy s Občanským sdružením Pomoc bližním,“ uvedla R. Čapková.