Stavební úřad v Žatci pochybil při vydání územního rozhodnutí firmě Andante CZ, která chce v Žižkově ulici zastavět proluku bytovým domem.

Rozhodl o tom odbor územního plánování a stavebního řádu Krajského úřadu Ústeckého kraje. Ten tvrdí, že žatecký úřad vydal rozhodnutí v rozporu se stavebním zákonem.

Společnost Andante CZ chce v Žižkově ulici postavit dům se dvěma podzemními a dvěma nadzemními podlažími a podkrovím. V objektu mají být garáže, kanceláře a byty. Dům má vyrůst mezi současnými budovami č.p. 526 a 1618 po levé straně ulice při cestě dolů. A právě majitelé domu č.p. 1618 Jan a Anna Skořepovi se proti rozhodnutí žateckého stavebního úřadu odvolali. Kraj jim dal v minulých dnech za pravdu, rozhodnutí zrušil a věc vrátil k novému projednání zpět do Žatce.

Majitelům současného domu se nelíbí, že výstavbou nového domu v sousedství se zhorší denní světelné podmínky v jejich obytných místnostech. Jejich námitku ale krajský úřad zamítl.

V čem jim ale dal za pravdu a co bude muset znovu Stavební úřad v Žatci řešit je to, zda nový dům bude dostatečně vzdálen od domu Jana a Anny Skořepových a také zda je stavba nového domu v takovémto rozsahu v souladu s územním plánem města.