Město Žatec si nechá udělat v pořadí už třetí posudek, který by měl určit, co stojí za propadem vozovky v ulici Volyňských Čechů naproti poště a přilehlé ulici Karla IV.

Na konci roku 2003 se tam pokládal teplovod, vozovka s dlažbou se ale po skončení prací začala propadat.

Neutěšená situace tam trvá dodnes. Dlažební kostky jsou na některých místech propadlé, kvůli nerovnostem tam musí řidiči jezdit se zvýšenou opatrností. „Nový posudek by měl být vypracován během dubna. Měl by určit, kde vznikla chyba, proč se vozovka propadá a tím pádem, kdo za to nese odpovědnost,“ uvedl Jiří Kotek, vedoucí odboru rozvoje města žatecké radnice.

Vypracování nového posudku uložili odboru rozvoje města v minulých dnech radní. Radnice má k problematice propadu ulice před poštou vypracované už dva posudky. Ačkoliv jsou od stejné osoby, jejich závěry se liší.

Vozovka v místě bude zřejmě znovu předlážděna. Otázkou je v jakém rozsahu a hlavně, kdo práce zaplatí. To by měl naznačit právě nový nezávislý posudek. Při jeho vypracovávání se zřejmě budou v ulici kopat sondy.

Problém mezi městem, Žateckou teplárenskou společností a zhotovitelem prací se táhne už více než čtyři roky, neboť vozovka se v místě začala propadávat téměř okamžitě po skončení prací.

Komentář Hynka Dlouhého k této situaci najdete ZDE.