Město Žatec připravuje spojení Hájkovy a Svatováclavské ulice v Podměstí.

Radní už vybrali firmu, která práce pro město provede. Na základě výběrového řízení je známa také cena – město investice vyjde na sedm milionů korun. Uvolnění peněz z rozpočtu města musí ještě schválit v dubnu zastupitelé.

K přerušení přímého spojení mezi Hájkovou a Svatováclavskou ulicí došlo zhruba před třemi desítkami let. Za tu dobu došlo v lokalitě k výstavbě několika bytových domů a tím pádem se výrazně zvýšila dopravní zátěž ulice Boženy Němcové. Průjezd touto ulicí navíc komplikuje fakt, že v ní parkují auta a zůstává tak volný jen jeden jízdní pruh. Auta se tak musí vyhýbat.

Pro opětovné spojení ulic proto volali hlavně lidé z ulice Boženy Němcové zatížené vysokým počtem projíždějících aut. Po přestavbě vznikne na hranici Hájkovy a Svatováclavské ulice jakýsi trojúhelník, v jehož středu bude současný zmrzlinový stánek a zeleň.

„Po jedné straně tohoto pomyslného trojúhelníku se bude jezdit ze Svatováclavské do Hájkovy ulice a po druhé straně opačně. Zbylá část Hájkovy ulice už bude obousměrná,“ vysvětlil Vladislav Dvořák z odboru rozvoje města žatecké radnice.

Součástí úprav tohoto prostoru bude rekonstrukce a doplnění dešťové kanalizace a úpravy chodníků. S pracemi, pokud zastupitelé uvolnění peněz schválí, se začne letos na jaře.