Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Do škol v okrese nastoupí kolem osmi set prvňáčků

OKRES LOUNY - Prázdniny za pár dní skončí a do škol míří několik stovek prvňáků.

30.8.2007
SDÍLEJ:

Prvňáčci chodívají do školy rádi.Foto: DENÍK/Radek Bělka

Prozatím školské odbory neznají přesný počet žáků, kteří nastoupí do prvních tříd, ale počty se dají odhadnout z jarních zápisů. „Kolik dětí nastoupí v letošním školním roce do prvních tříd ve správním obvodu města Loun, nám školy sdělí ve výkonových výkazech ke konci září. Zatím máme pouze výsledky ze zápisu do prvních tříd. Do prvních tříd se zapsalo v celém správním obvodu 417 dětí ke 28. únoru 2007,“ vysvětlila Ludmila Říhová, z Městského úřadu v Lounech.

Do žateckých základních škol by mohlo přijít zhruba 227 nových školáků. Na Podbořansku nastoupí do prvních tříd kolem 153 školáků. „Z toho do škol v Podbořanech nastoupí 79 prvňáčků a ve spádových obcích 74 žáků,“ informovala Marta Černohorská z městského úřadu.

Základní školy přivítají své nové žáky různě. Někde připravují netradiční zahájení. „První školní den bude pro všechny děti netradiční, připravujeme pro ně různé úkoly v rámci projektového roku. Prvňáčky budu jako generál pasovat na žáky,“ uvedla Zdeňka Jelinská, ředitelka školy v Lipenci.

Starostové zamíří do tříd

Někde zavítá mezi žáčky místostarosta nebo starosta. „Naši školu a prvňáky navštíví hned 3. září místostarosta města Jan Čermák. Přivítání bude slavnostní ve školní jídelně. Děti dostanou drobné dárky,“ uvedla ředitelka lounské základní školy Školní. Starosta Loun Jan Kerner navštíví jednotlivé školy v dalších dnech. „Děti toho budou mít hned první den hodně, a proto starosta obejde jednotlivé školy v dalších dnech,“ řekla Renáta Čapková, tajemnice Městského úřadu Louny.

I starosta Žatce se chystá mezi nejmenší žáky. „Prvňáčky navštívím hned v pondělí na ZŠ v Komenského aleji. Všem prvňáčkům bych rád popřál, aby si co nejrychleji zvykli na režim ve škole. Aby je škola bavila a poznávali s radostí nové věci,“ prozradil Erich Knoblauch.

Při cestě do školy, ve škole i mimo školní budovu by se měli školáci držet několika základních pravidel. „Děti by se měly chovat slušně ke svým vrstevníkům a pomáhat starším lidem. Neotvírat byt neznámým lidem. Klíče od bytu nenosit na viditelném místě a nezapomínat vždy řádně uzamknout dveře při odchodu z bytu či domu. Do školy chodit bezpečnou cestou, i když je delší. Nebrat si nic od cizích lidí, ani bonbóny nebo pamlsky, a nikam s nimi nechodit,“ uvádí se mimo jiné na stránkách Policie ČR.

Prvňáci se těší

Samotní nastávající prvňáci se do školy většinou těší. „Těším se moc, ani nevím proč,“ řekla Otýlie Kutílková z Holedeče. „Ano, do školy se opravdu těším, chtěl bych se stát učitelem,“ uvedl Standa Babiak z Loun.

30.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Kulturní tipy: Ples, koncerty, drakiáda i strašidelná procházka

Ilustrační foto.
70

ANKETA: Zavedli byste v České republice euro?

Chaty ve Smolnici vykrádal padesátiletý muž

Smolnice - Po zloději zůstala majitelům objektů škoda téměř třicet tisíc korun.

Někteří volební lídři zůstanou v kraji, další vyrazí do Prahy

Ústí nad Labem - Jedni zůstanou se svými voliči doma. Další kandidáti v sobotu odcestují po uzavření volebních místností do pražských partajních centrál. Všichni ale chtějí získat co nejvíc křesel v Poslanecké sněmovně.

Speciální vlak ukončí sezonu na Švestkové dráze

Lounsko - Speciální souprava se salonním vozem projede trať Českým středohořím příští víkend.

ANKETA: Zavedli byste přímou volbu starostů?

Ústecký kraj, Lounsko - Patnáct zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím osmi stran v Ústeckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení