Zvláště pro prvňáčky byl 31. leden významný den, například v Lounech na ZŠ Prokopa Holého se nemohli svého prvního vysvědčení v životě dočkat. „Žáci se na vysvědčení moc těší. Jsou zvědaví co dostanou. Celý den jsme měli dneska volnější. Byli jsme se podívat na exkurzi v knihovně, kde jsme si četli a hráli si,“ přiblížila významný den Jana Šnebergrová, třídní učitelka 1.B.

Za dobré známky mají děti slíbenou odměnu. Mnohé půjdou s rodiči do cukrárny na procházku nebo dostanou oblíbenou hru. „Když budu mít dobré vysvědčení, pojedeme s maminkou do Prahy do hračkářství a já si budu moci vybrat nějakou hračku,“ pochlubila se Denisa Sedláčková. „Mám samé jedničky a maminka mi za ně upeče velký dort,“ těší se Honzík Martinovský.

Učení je baví

Podle paní učitelky byly všechny děti šikovné, dobře se učí a spolupracují. „Sedmnáct prvňáčků si odnáší samé jedničky. Padla i nějaká dvojka, děti jsou šikovné, učení je baví a určitě si do konce školního roku známku polepší,“ pochválila žáky J. Šnebergrová.

Postupně si každého volala před tabuli a pochválila za jejich práci. Zároveň řekla, v čem by se měl kdo polepšit. Žáky nejvíce baví psaní, čtení, tělocvik, kreslení i školní kroužky, které někteří navštěvují. Děti chodí na fotbal, informatiku, keramiku nebo cizí jazyk. „Nejvíce mě baví plavání, čtení a matematika. Až vyrostu, chtěl bych pracovat ve věznici,“ prozradil Honzík Martinovský.

Již od první třídy se učí děti cizí jazyk. „Výuka anglického jazyka od první třídy je novinka. Žáci se učí základní slovíčka formou hry. Většina dětí zná angličtinu už ze školky. Chodíme také plavat. Máme tři hodiny tělocviku a z toho jedenkrát chodíme do školního bazénu. Učíme se základní plavecké styly, potápíme se,“ dodala J. Šnebergrová.