Krátce po příchodu nového roku 2013 začínají tradiční zápisy dětí do prvních tříd základních škol. V Lounech proběhnou zápisy už tento víkend - termín je vypsán na pátek a sobotu. O týden později se budou zapisovat budoucí prvňáci v Postoloprtech. Města Žatec a Podbořany se připojí až na začátku února.

Zápisy jako tradičně každý rok uspořádá jako první město Louny. Ve městě je rodičům k dispozici pět základních škol. Zápis proběhne v pátek 18. ledna od 14 do 18 hodin a v sobotu od 9 do 11 hodin.

Do konce ledna proběhne zápis také v Postoloprtech. Rodiče s dětmi mohou přijít 25. ledna od 14 do 18 hodin nebo v sobotu 26. ledna od 9 do 12 hodin.

V Žatci a v Podbořanech bude zápis prvňáků probíhat až v únoru. V Žatci budou školy otevřeny k zápisu 6. a 7. února (ve středu a ve čtvrtek), vždy od 13 do 17 hodin. V Podbořanech mohou rodiče s dětmi přijít do škol 7. nebo 8. února (čtvrtek a pátek), vždy od 14 do 17 hodin.

Zápis je povinný pro všechny děti, které do konce srpna dovrší věku šesti let. Rodiče s sebou musí přinést doklad totožnosti a rodný list dítěte.

V celé ČR se každý rok zapíše a následně v září nastoupí do prvních tříd více než sto tisíc nových školáků.

LETOŠNÍ ZÁPISY VE MĚSTECH

Louny: 18. a 19. ledna
Žatec: 6. a 7. února
Podbořany: 7. a 8. února
Postoloprty: 25. a 26. ledna