Z psychiatrické léčebny v Horních Beřkovicích odešel ve čtvrtek 10. února ráno pětačtyřicetiletý muž trpící schizofrenií.

Má nařízenou ochrannou léčbu, při zadržení může klást odbor. Po muži pátrá policie.

Jel asi domů

Pavel Trousil (45) ráno opustil otevřené psychiatrické oddělení. „Je zcela pravděpodobné, že odjel vlakem do místa svého trvalého bydliště, které má v Buštěhradu na Kladensku,“ uvedla litoměřická policejní mluvčí Alena Romová.

Policie žádá občany o pomoc při pátrání. Podle mluvčí má muž modré oči a hnědé, středně dlouhé vlasy. Měří 184 centimetrů a má hubenou postavu. „Zvláštním znamením v obličeji je 1,5 centimetru veliká tuková bulka mezi očima,“ dodala mluvčí. Při odchodu z léčebny měl na sobě černé tepláky, tmavou mikinu a hnědý pracovní kabát.

Trpí depresemi

Již od 6. prosince loňského roku policisté pátrají po ženě, která také pobývala v psychiatrické léčebně v Horních Beřkovicích. Sedmačtyřicetiletá Helena Šafářová se tehdy nevrátila z vycházky.

Žena trpí depresemi a může se pokusit o sebevraždu. Mohla zamířit do Unhoště na Kladensku, kde má trvalé bydliště. Hledaná měří 163 centimetrů, je hubená. Má hnědé oči a dlouhé vlasy na ramena.