Pomalejší cesta do Prahy, naopak rychlejší do Ústí nad Labem a Německa. To je konkrétní dopad novely zákona na řidiče z okresu Louny, kterou připravuje Ministerstvo dopravy. Podle ní by se na vybraných silnicích první třídy mohlo od ledna 2016 jezdit stodesetikilometrovou rychlostí.

Naopak, ze 130 na 110 kilometrů v hodině, by se měla snížit maximální povolená rychlost na některých vybraných úsecích rychlostních silnic. A to také na R7 Praha - Louny - Chomutov.

Rychleji kolem Mostu a Chomutova

Mezi úseky, kde by se mohlo v budoucnu jezdit až 110 kilometrů za hodinu, patří silnice I/13 Most - Bílina a Bílina - Teplice. Po této silnici jezdí řidiči z okresu Louny nejčastěji do krajského Ústí nad Labem. Rychlost se má zvýšit také na silnici I/7 Chomutov - Křimov na německé hranice. Tato úprava by se měla dotknout více než dvaceti úseků silnic prvních tříd v ČR.

Naopak snižovat povolená maximální rychlost se bude zřejmě na silnici R7 Praha - Chomutov mezi Slaným a Prahou. Silnice tam je sice čtyřproudová, chybí tam ale připojovací pruhy a i po nedávných rozsáhlých opravách některých úseků má nevyhovující povrch. V úsecích, které jsou bezpečné, zůstane současná 130kilometrová rychlost, což bude upraveno značkou. To se týká nových úseků silnice R7 mezi Bitozevsí na Žatecku a Chomutovem. Podobně by se měla snižovat povolená rychlost na některých úsecích strakonické R4.

Návrh na změny rychlosti není nový. „Poprvé s ním ministerstvo přišlo v roce 2011, vloni byl schválen Nečasovou vládou, ale pak byla rozpuštěna sněmovna, tak ten legislativní proces musí začít znovu," řekl Martin Novák, mluvčí Ministerstva dopravy.

Infoblok