Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v pátek 19. prosince otevře desetikilometrový úsek čtyřproudové rychlostní silnice R6 Praha – Karlovy Vary mezi českým hlavním městem a Pavlovem. Jedná se o nejfrekvento­vanější úsek na této komunikaci.

Řidiči se díky nové silnici vyhnou u Prahy třem obcím, Pavlovu, Jenči a Hostivicím, kde se pravidelně tvořily dlouhé kolony aut. Pro řidiče z Podbořanska nově otevřený úsek přinese zrychlení cesty do Prahy až o několik desítek minut.

Silnici Praha – Karlovy Vary budou pravděpodobně stále častěji využívat při cestách do hlavního města také řidiči ze Žatecka, neboť doprava na paralelní silnici I/7 Praha – Chomutov často kolabuje. Hlavně úsek mezi Slaným a Louny už kapacitně nestačí, další komplikace a omezení bude v nejbližších letech přinášet výstavba rychlostní silnice R7.

Nově zprovozněný úsek silnice R6

Nově otevřený úsek rychlostní silnice R6 mezi Prahou a Pavlovem naváže na rychlostní okruh kolem hlavního města, na druhé straně na už postavenou čtyřproudovou silnici mezi Pavlovem a Novým Strašecí. Trasa Praha – Pavlov se měla začít stavět už v roce 2003, na stavbu ale nejprve nebyly peníze, pak se protahovalo výběrové řízení na dodavatele. K zahájení výstavby došlo až na jaře roku 2005, dokončení se podařilo o rok urychlit. Nový úsek severně míjí Pavlov, Jeneč a Hostivice, na trase jsou u Hostivic a Jenče dvě mimoúrovňové křižovatky. Nad silnicí by v budoucnu měla vést nová přistávací dráha ruzyňského letiště, pro tunel už byly vybudovány základy opěrných stěn. Nový úsek silnice stál téměř tři miliardy korun.

Rychlostní silnice R6 má v budoucnu měřit přibližně 165 kilometrů. S nově otevřeným úsekem u Prahy bylo zatím postaveno padesát kilometrů. V současné době se na R6 stavějí úseky mezi Chebem a Karlovými Vary, obě západočeská města by čtyřproudová silnice měla kompletně spojit v roce 2011. K dostavbě silnice R6 mezi Prahou a Karlovými Vary má dojít zhruba kolem roku 2015. V příštím roce se mají začít stavět dva úseky – čtyřkilometrový mezi Lubencem a Bošovem na Podbořansku a osmikilometrový z Karlových Varů do Olšových Vrat.